Vážení rodiče žáků vyšších ročníků Gymnázia Litoměřická,

rádi bychom vás pozvali na besedu s odborníkem, na které se budeme zabývat otázkami období dospívání, problémy se zvládáním karantény a vztahy rodiny a školy.

Beseda pro přihlášené rodiče proběhne on-line ve středu 22. 4. 2020  od 17 hodin.

Touto akcí naváujeme na besedu s rodiči žáků nižších ročníků, která měla velmi pozitivní ohlas.

Na webinář se můžete přihlašovat od čtvrtka 16. 4. 2020 na webových stránkách gymnázia pod upoutávkou besedy „Dítě v papiňáku“. (Viz anotace níže.)

Ve formuláři můžete dopředu vyplnit otázku, o jejíž řešení máte v rámci webináře zájem.

Přáli bychom si, aby nám všem tato beseda pomohla se zvládnutím současné náročné situace a podpořila další spolupráci gymnázia s rodiči našich žáků.

Dítě v papiňáku, aneb kurz přežití pro rodiče puberťáků

 

Přežít období puberty patří k největším výzvám jak pro samotné dospívající, tak jejich rodiče. Společně prozkoumáme pubertální svět v jeho off-line, ale také on-line realitě. Standardně se jedná o období oddělování života rodičů a dětí.

Vzhledem k současné celostátní karanténě však dochází k jisté anomálii, a proto se budeme věnovat i praktickým tipům pro zvládnutí této nečekaně těsné formy soužití. Během kurzu se zaměříme na efektivní a přesto „druhého respektující“ komunikační strategie, prevenci rizikového chování mládeže i zvládání vlastního stresu a emocí.
Kurzem Vás bude provázet Lukáš Kohoutek, ředitel certifikovaného centra primární prevence Jules a Jim, a Veronika Kynclová, která se v rámci organizace zabývá rizikovým chováním v kyberprostoru a poruchami vztahů. Kurz bude vycházet z nejlepší praxe, kterou se podařilo nasbírat v průběhu 18 let života organizace.

Během webináře budete mít možnost klást dotazy formou chatu. Lektoři se Vás také pokusí před zahájením kurzu i v jeho průběhu vtáhnout do besedy dalšími prostředky.

Jak, to se dozvíte před zahájením webináře.

Přihlásit se můžete ZDE.