V úterý 1. března proběhlo školní kolo v přednesu uměleckých textů pro žáky obou stupňů gymnázia. Soutěže Pražské poetické setkání, která je určena žákům nižšího gymnázia, se zúčastnilo celkem jedenáct soutěžících ve dvou kategoriích. První z nich ovládly žákyně třídy 2. G v tomto pořadí – 1.  Kateřina Kovalová, 2. Klára Schrothová a 3. Lucie Habartová. Jediná reprezentantka prim Zuzana Štědrá obdržela za své vystoupení čestné uznání. Kategorie tercií a kvart byla zcela záležitostí recitátorů z 3. G. Z velmi vyrovnaných výkonů porota ocenila 1. místem Nelu Sobotkovou a 2. – 3. místem Karolinu Mamaliga a Šárku Jankotovou. Tato soutěž bohužel nemá v letošním roce pokračování v obvodním kole, které organizátoři z důvodu nepříznivé epidemické situace zrušili.
V soutěži pro vyšší gymnázium Pražský kalich 2022 získala 1. místo Kamila Kubinová z 6. G a 2. místo Daniela Mrkvová ze 6. F. Obě recitátorky budou školu reprezentovat v obvodním kole 11. března. Čestným uznáním porota ocenila výkon Romany Veličkové ze 7. G.
Pro literárně nadané žáky vyhlásila předmětová komise českého jazyka poprvé v historii školy kategorii Přednes vlastní tvorby, v níž vystupující autorky přednesly ukázky své básnické i prozaické tvorby. Porota ohodnotila jejich výkony takto: 1. místo Anna Rezková z 2. A, 2. místo Barbora Grossová ze stejné třídy a 3. místo Kristýna Habartová ze 6. F.
Všechna vystoupení zaslouží uznání a obdiv. Byla pro všechny zúčastněné příležitostí ke srovnání vlastních výkonů s přednesovým uměním ostatních soutěžících a k inspiraci pro vystoupení v příštím školním roce.
Všem recitátorům děkujeme za úsilí, které přípravě na soutěž vynaložili, gratulujeme oceněným a držíme palce recitátorkám postupujícím do obvodního kola.