Vážení rodiče,

rádi bychom vás pozvali na besedu s odborníkem, kde se budeme zabývat otázkami dospívání, problémy se zvládáním karantény i vztahy rodiny a školy.

Beseda pro rodiče žáků nižšího gymnázia proběhne on-line ve středu 15. 4. 2020 od 17 hodin.

Níže uvádíme anotaci webináře, na který se můžete přihlašovat dole na této stránce. Ve formuláři můžete také vyplnit otázku nebo oblast, o jejíž řešení v rámci webináře máte zájem.

Přáli bychom si, aby nám všem tato beseda pomohla se zvládnutím současné náročné situace a podpořila další spolupráci našeho gymnázia s rodiči!

Dítě v papiňáku, aneb kurz přežití pro rodiče puberťáků

 

Přežití období puberty patří k největším výzvám jak pro samotné dospívající, tak jejich rodiče. Společně prozkoumáme pubertální svět v jeho off-line, ale také on-line realitě. Standardně se jedná o období oddělování života rodičů a dětí.

Vzhledem k současné celostátní karanténě však dochází k jisté anomálii, a proto se budeme věnovat i praktickým tipům pro zvládnutí této nečekaně těsné formy soužití. Během kurzu se zaměříme na efektivní a přesto „druhého respektující“ komunikační strategie, prevenci rizikového chování dětí i zvládání vlastního stresu a emocí.
Kurzem Vás bude provázet Lukáš Kohoutek, ředitel certifikovaného centra primární prevence Jules a Jim, a Veronika Kynclová, která se v rámci organizace zabývá rizikovým chováním v kyberprostoru a poruchami vztahů. Kurz bude vycházet z nejlepší praxe, kterou se podařilo nasbírat v průběhu 18 let života organizace.

Během webináře budete mít možnost klást dotazy formou chatu. Lektoři se Vás také pokusí před zahájením kurzu i v jeho průběhu vtáhnout dalšími prostředky. Jak, to se dozvíte před jeho zahájením.

Formulář pro přihlášení zde

 

Registrace byla ukončena