Na Gymlitu v pondělí (20. 9.) a v úterý (21. 9.) proběhly Studentské volby 2021, ve kterých žáci již od věku 15 let mohli dát své hlasy jedné ze stran kandidujících v letošních říjnových volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

Žáci zcela jasně rozhodli o vítězích voleb a přispěli tak výsledkem našeho gymnázia do součtu hlasů škol z celé České republiky. Pokud Vás výsledky hlasování našich žáků zajímají, naleznete je na nástěnce ZSV (nachází se vedle učebny č. 301).

Tímto chceme také všem 261 účastníkům poděkovat za to, že volbám věnovali svůj čas. Pro mnoho z nich to byla pravděpodobně první příležitost vyjádřit svůj politický názor. Tuto možnost využily dvě třetiny oprávněných voličů Gymlitu.

Velké poděkování patří čtveřici dívek ze 7.G (T. Hájičkové, R. Veličkové, P. Dubové, E. Vychové) za svědomitou práci ve volební komisi. Na průběh voleb septimánky bedlivě dohlížely a troufáme se tvrdit, že si tuto novou roli rády vyzkoušely.

Pro zájemce přidáváme i odkaz na celorepublikové výsledky Studentských voleb 2021: https://www.jsns.cz/projekty/studentske-volby/vysledky-studentskych-voleb

 

Za organizační výbor

Mgr. Ilona Skolilová & Mgr. Radim Širl